Marcin Wrona jest korespondentem telewizji TVN, mieszkającym i zajmującym się w swojej pracy od 2006 roku, tematyką Stanów Zjednoczonych. Pan Marcin wraz z rodziną, oddaje się w wolnym czasie pasji podróżowania i zwiedzania kraju, w którym przyszło mu osiąść, za sprawą wykonywanego przez siebie zawodu dziennikarza. Udało się mu już zjechać prawie całe Stany i książka “Wroną po Stanach” jest właśnie wciągającą czytelników relacją z tych wojaży.

BYSTRYM OKIEM WRONY. CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O AMERYCE, A BOICIE SIĘ SPYTAĆ?

To opowieść o panujących tam zwyczajach, obyczajowości i przyzwyczajeniach ludzi do określonego trybu życia. Schematu, będącego z reguły odwzorowaniem zasad społecznych, panujących w danym regionie tego potężnego kraju. Podobnie jak wszędzie i tam przecież muszą panować jakieś zasady. Marcin Wrona wraz ze swoją ciekawą świata rodziną, przekazuje nam swoje najistotniejsze spostrzeżenia i obserwacje, by książka “Wroną po Stanach” pomogła nam, w odkrywaniu Ameryki, jakiej jeszcze nie znamy. Jej oblicza związanego z prowadzoną przez rząd polityką, problemami krajowej gospodarki oraz najprzyjemniejszym obrazem Stanów, jakim jest jej nieporównywalna z niczym przyroda.

ŚRODKOWYM PALCEM PO MAPIE. RODZINNE PODRÓŻE PO STANACH ZJEDNOCZONYCH

Kierując się zdaniem wszystkich członków swojej rodziny, autor redagował książkę w sposób bardzo przemyślany, ponieważ doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że nie zdoła w niej ująć tego wszystkiego, o czym chce się opowiedzieć innym, podróżując po kraju tak wielkim i ciekawym jak Ameryka Północna. A Marcin Wrona jest znanym gadułą doskonałym, na czym korzysta w dwójnasób, prowadzona przez niego amerykańska korespondencja dla TVN. Za swój “niewyparzony język” otrzymał tytuł Hieny Roku w 1999 r. Czy to właśnie stało się przyczyną jego dziennikarskiego awansu do roli korespondenta amerykańskiego i ucieczki z Polski? Niektórzy przyjmą to pewnie za fakt. Jednak bardziej realne wydaje się to, że “odporny na wstrząsy” Marcin Wrona, posiada idealną osobowość i odpowiedni charakter, potrzebne do tego, by móc bezproblemowo żyć i pracować w Stanach. Czego inni mogą mu już tylko pozazdrościć.

DZIENNIKARSKIE OSIĄGNIĘCIA MARCINA WRONY

Autor ma już na swoimi koncie pracę w roli radiowca i reportera w RMF FM, prowadzącego telewizyjny talk-show “Pod napięciem” oraz informacyjne “Fakty” w TVN. W 2012 roku, wydał swoją pierwszą relację z pobytu w Stanach Zjednoczonych, w postaci książki pod tytułem “Wrony w Ameryce”.

Boże Narodzenie - obraz Racool_studio - pl.freepik.com