Bardzo lubię czytać literaturę podróżniczą. Szczególnie interesują mnie książki, które poruszają temat podróży w takie miejsca, w które raczej nigdy nie będę miała okazji się wybrać. Teraz jeszcze kiedy czasy są niepewne i przez pandemie wirusa, nie można nigdzie osobiście wyruszyć, tym bardziej sięgam po tego typu książki. Chcę choćby palcem po mapie przeżyć przygodę życia. Kilka dni temu udało mi się przeczytać książkę Marcina Wrony pt. Wroną po Stanach ze strony sklepu TaniaKsiazka i muszę przyznać, że dawno nie czytałam niczego tak wciągającego i tak ciekawego. Książka tak bardzo przypadła mi do gustu, że przeczytałam ją naprawdę szybko, bo w ciągu dwóch wieczorów, a to już o czymś świadczy, prawda?

Czy warto zamieszkać w USA

Wroną po Stanach” to książka, która opisuje podróż po Stanach Zjednoczonych. W tę niecodzienną podróż zabiera nas Marcin Wrona, którego z pewnością znamy z tego, iż jest korespondentem TVN z USA. Co ciekawe, mężczyzna mieszka na stałe w Stanach od wielu już lat. Dziennikarzowi w podróży towarzyszy dwójka jego dzieci, które ze swojej perspektywy opisują ten kraj. Zostajemy zabrani w kilka miejsc, które zostały przez nich uznane za najciekawsze. Mamy więc okazję zwiedzić razem z nimi m.in. Hawaje, Florydę czy Kalifornię. Możemy przyjrzeć się wielu ciekawym miejscom i poznać je z ich perspektywy. Patrzymy na te regiony nie tylko pod względem turystycznym, czyli czy jest tam coś ciekawego do zobaczenia, ale także z perspektywy polityki, gospodarki czy zwyczajnie miejsca, w którym warto by było zamieszkać. Dużym plusem książki są zdjęcia, które pochodzą z prywatnego archiwum rodziny, a które o wiele lepiej pozwalają nam poczuć klimat USA. Nie chcę jednak zdradzać wszystkiego, o czym można przeczytać w książce, zachęcam do sięgnięcia po nią i wyrobienia sobie własnej opinii, bo naprawdę warto.

Stany Zjednoczone z perspektywy polskiej rodziny

Ten reportaż to prawdziwy majstersztyk. Książka napisana jest w świetnym stylu, dużo jest zabawnych sytuacji, a język jest prosty, zrozumiały, ale momentami także ironiczny. To wszystko sprawia, iż czyta się ją niezwykle przyjemnie. Dużym plusem jest fakt, że książka ma aż trzech narratorów, co pozwala lepiej wczuć się w treść i spojrzeć na nią z kilku stron.

Jest to książka, którą szczerze polecam. Na pewno nie będziecie się nudzić, a spędzicie wyjątkowo przyjemny czas. Rzadko kiedy można przeżyć tak świetną przygodę, w ogóle nie wychodząc z domu. Dzięki tej książce poczułam chęć wyjazdu do USA. Kto wie, może kiedyś uda się osobiście zobaczyć te miejsca.

Obraz utworzony przez Racool_studio - pl.freepik.com